Вартість послуг приватного виконавця
Зручність роботи з приватним виконавцем обумовлена тим, що його послуги оплачуються у більшості випадків за рахунок боржника.
Оплата зазвичай відбувається після отримання стягувачем своїх грошей. При цьому така оплата здійснюється не з суми боргу, а на додаток до неї.
Так, якщо Вам винні 1000 грн, приватний виконавець стягне 1100 грн, з яких 1000 віддасть Вам, а 100 залишить собі.
Варто відзначити, що Закон “Про виконавче провадження” передбачає внесення авансу при подачі виконавчого документу на примусове виконання як державному виконавцю, так і приватному.
Такий аванс не є оплатою послуг приватного виконавця. Аванс покриває виключно витрати виконавчого провадження необхідні для оперативного повернення коштів стягувача або іншого виконання рішення суду.
Так, згідно Закону - До заяви про примусове виконання рішення стягувач додає квитанцію про сплату авансового внеску в розмірі 2 відсотків суми, що підлягає стягненню, але не більше 10 мінімальних розмірів заробітної плати, а за рішенням немайнового характеру та рішень про забезпечення позову - у розмірі одного мінімального розміру заробітної плати з боржника - фізичної особи та в розмірі двох мінімальних розмірів заробітної плати з боржника - юридичної особи.
Дані кошти перераховуються на окремий рахунок і повертаються стягувачу в першу чергу також за рахунок боржника.
Тобто, якщо стягувачу винні 1000 грн, він авансує приватному виконавцю 20 грн. Після стягнення грошей з боржника приватний виконавець передає стягувачу 1020 грн.